Purjetamine

Esimene purjetamine

"Esimene purjetamine" on purjetamist tutvustav ja sisse juhatav koolitus. Lühikursuse käigus omandatakse esimesed merekogemused ning saab hinnata, kuidas purjetamine harrastusena ja võibolla ka elustiilina sobib. Mahukat õppekava sellel koolitusel ei ole. Pigem on see vabas õhkkonnas väljasõit merele, mille jooksul instruktor näitab ja selgitab, kuidas jaht tuule jõul liigub, laseb soovijatel soote hoida ning jahti roolida. Enne merele minekut tutvustatakse peamisi ohutusreegleid.

Koolituse kestus on 3-3,5 tundi. Sõidud toimuvad reedel kell 14-17 ja pühapäeval kell 13-16, kui koolituse kutses või pakkumises ei ole märgitud teisiti. Osavõtutasu on 80 €. Koolitusel osalemiseks palume end eelnevalt registreerida.

RegistreeriKüsi lisa

Purjetamise algkursus

Algkursus on praktiline algtaseme koolitus, mille käigus õpitakse tundma põhilisi purjetamise element, alustades jahi mereleminekuks ettevalmistamisest kuni manöövri "mees üle parda" sooritamiseni purjede jõul. Instruktori juhendamisel tehakse purjetamistehnilisi harjutusi, õpitakse käsitsema ja rehvima purjesid ning kätt saab proovida ka jahi juhtimisel. Fookuses on samuti meeskonnatöö ja ohutus jahi pardal. Iga tunni algul enne merele minekut teeb kursuse juhendaja lühikese ülevaade eeloleva tunni teemadest.

Algkursuse on mõeldud purjetamisega alustada soovijatele, millest tuleb ka kursuse nimetus. Soovitame ka väikelaevajuhtidele, kes end iseseisvalt purjetades veel piisavalt kindlalt ei tunne. Koolituse läbinu on suuteline purjetama kiiljahil meeskonnaliikmena.

Algkursus kestus on 4 x 3 tundi. Koolitused toimuvad tööpäevadel kell 18-21, kokkuleppel ka puhkepäevadel kell 10-13, osavõtutasu on 180 €.

RegistreeriKüsi lisa

Algkursusi mahus 4 x 3 tundi pakume ka tööpäevadel kell 10-13. Need kursused on soodushinnaga 160 €.

RegistreeriKüsi lisa

Edasijõudnute kursus

Edasijõudnute kursus on loogiline järg algkursusele. Koolituse käigus omandatakse jahi juhtimise, sh. pöörete roolimise oskused ning tutvutakse spinnakeri käsitsemise tehnikaga. Sarnaselt algkursusele toimub koolitus instruktori juhendamisel purjetades ning lõpeb manöövri "mees üle parda" iseseisva roolimisega. Õppekavas on veel merel tee andmise reeglid, meeskonna töö juhtimine jpm.

Edasijõudnute kursuse läbinu on suuteline jahti juhtima ning kasutama spinnakeri vaikse ja keskmise tugevusega tuulega.

Koolitus kestab 4 x 3 tundi. Õhtused koolitused toimuvad tööpäevadel kell 18-21, kokkuleppel ka puhkepäevadel kell 10-13 ja/või 14-17, osavõtutasu on 180 €.

RegistreeriKüsi lisa

Hommikused koolitused toimuvad tööpäevadel kell 10-13, osavõtutasu on 160 €.

RegistreeriKüsi lisa

Avamere- ja navigatsioonikoolitus

Järgmine avamere- ja navigatsioonikoolitus toimub 1-3. septembril 2023.

Avamere- ja navigatsioonikoolituse esimesel päeval purjetame üle Soome lahe ja ööbime külalissadamas Soome lõunarannikul. Teisel päeval tegeleme navigatsiooni õppimise ja praktiseerimisega saarestikus. Järgneva öö veedame külalissadamas või mõnes looduskaunis lahesopis ankrul seistes. Kolmandal päeval asume tagasiteele, purjetades taas Soome lahel.

Soome lõunaranniku saarestik pakub mitmekesiseid ja huvitavaid võimalusi navigatsiooni õppimiseks ja praktiseerimiseks. Sõidu käigus õpime tundma meremärke, navigeerime paberkaardi ja elektrooniliste navigatsiooniseadmete abil, harjutame sildumist ja ankrusse jäämist, tegeleme jahi juhtimise jms. pikemal merereisil vajalike tegevustega. Sõidu käigus jääb aega ka puhkuseks, ujumiseks ja õhtusteks vestlusteks, samuti saarestiku kordumatute vaadete nautimiseks.

Sõidame merekindla ja luksuslikult sisustatud avamerejahiga Beneteau Oceanis 43. Jahis on mugavad kajutid, tualettruumid, duššid, külmik, gaasipliit jms. elamiseks vajalik.

Koolitusel osalemiseks ei ole nõutav eelnev purjetamisalane ettevalmistus, kuid eeldame aktiivset osavõttu purjetamisega seonduvatest tegevustest koolituse käigus. Meie poolt saab kasutamiseks ohutusvarustuse ning soovi korral merekindla purjetamisriietuse.

Avamere- ja navigatsioonikoolitus kestab kolm päeva. Osavõtutasu on 330 €, mis sisaldab jahi kasutamist, juhendamist, õppematerjale, toitu jahi pardal, sadamatasusid ning jahi kütust.

RegistreeriKüsi lisa

Praktikasõidud Tallinna lahel

Nimetuse "Laupäeval Tallinna lahele" või lihtsalt "Laupäevak" all on tuntud meie iganädalased praktikasõidud Tallinna lahel. Need on mõeldud põhiliselt koolitustel osalenutele, kuid tulla võivad ka teised purjetamishuvilised. Sisuliselt on see vabas vormis purjetamine, mille käigus saab kinnistada koolitustel õpitut ja samaaegset end merel veidi tuulutada. Turvakaalutlustel sõidab kaasa purjetamiskooli instruktor, kes vajadusel juhendab ja abistab.

Sõidud toimuvad laupäeviti kell 13-16. Osavõtutasu on 30 €. Osalemisest palume eelnevalt teatada e-kirja või telefonil teel.

Saada kiri

Võistluskoolitus

Võistluskoolitustel on võimalik omandada põhioskused purjetamiseks meeskonnaliikmena purjetamisvõistluste tingimustes. Seda tüüpi koolitused on võrdlemisi ajamahukad, osalemine eeldab piisava motivatsiooni ja ajaliste võimaluste olemasolu. Sellepärast korraldame neid projektipõhiselt, regulaarsete treeningutena Tallinnas või purjetamislaagri vormis kaugemal. Viimase näitena võib tuua koolituse Tais, Ocean Marina Yacht Club'is 2020. aasta veebruaris-märtsis. Huvi korral võistluspurjetamise vastu palume võtta meiega ühendust või jälgida jooksvat infot kodulehel ja Facebookis.